Vítejte na stránce o televizních seriálech!

Teta 5

Z Serial

Přejít na: navigace, hledání

Lev salonů 5. díl seriálu Teta.

Děj

Po Albertových nevydařených námluvách se teta Hana rozhodne vzít jeho výchovu pevně do svých rukou. Umíní si, že z něj vychová Gentlemana. Max to prozradí strašidlům a ty se samy chopí iniciativy, každý přece něco umí, takže se ochotně ujmou Albertovy převýchovy.

Albert nejeví zájem o franouzskou výchovu a stále myslí jen na Kláru. Ve městě se zatím starostův syn Hans chystá na zásnuby s Klárou, při té příležitosti chce Frankensteinov překvapit automobilem, zázračným vynálezem.

Teta Hana se konečně rozhodne převychovat Alberta, ale zjistí, že všechno potřebné už ho naučila strašidla. Výsledky převýchovy se musí vyzkoušet v praxi a tak se Albert vydá do lékárny pro léky své nemocné tety, má při tom lékárnici nenápadně přesvědčit, že je slušně vychovaný mladý muž.

Dřív než Albert vstoupí do lékárny, zasáhne do hry starostův syn a pozve Alberta na skleničku. Obyvatelé města jsou ohromeni jeho slušným vystupováním, Albert si získá jejich sympatie, ale žárlivý Hans, za vydatné podpory kováře, dokončí svůj plán a tak Albertův výlet končí opět nezdarem. Je to ještě horší než poprvé a nahněvaná Klára odmítá Albertovo svérázné dvoření.

Nešťastný Albert chce skoncovat se svým smutným životem, ale baronka a strašidla to nedopustí, snaží se mu opět vrátit chuť do života.

Kovářovy intriky pokračují. Na hrad přivádí prokurátora, který má vyšetřit, kam se poděl mozek profesora Sedelmeiera. Zeď se zhroutí a padající kameny prozradí prokurátorovi, kde se Albert ukrývá.

Osobní nástroje