Vítejte na stránce o televizních seriálech!

Shonda Rhimes

Z Serial

Přejít na: navigace, hledání
Shonda Rhimes

Shonda Rhimes (* 13. ledna 1970) je americká scénáristka, režisérka a producentka seriálů Chirurgové a Private Practice.

Shonda Rhimes se narodila ve městě Chicago ve státě Illinois, vystudovala střední škole Marian Catholic High School, vyšší škole Dartmouth College a na univerzitě University of Southern California. Na střední škola pracovala jako dobrovolnice "candy striper" v nemocnici, což jí inspirovalo k napsáni seriálu. V seriálech vzpomíná i na své školy, například postava Meredith občas nosí suvenýry z Dartmouth.

Když Shonda Rhimes dostudovala univerzitu s titulem Master of Fine Arts, ocitla se mezi nezaměstnanými scénáristy Hollywoodu. Vystřídala několik různých zaměstnání, pracovala například jako pomocná síla v kanceláři a později ve vzdělávacím centru pro postižené. Přitom se podílela na různých scénářích, například dokument Hank Aaron: Chasing the Dream (1995), který vyhrál cenu Peabody Award, svůj režisérský debut v krátkém filmu Blossoms and Veils (1998), Introducing Dorothy Dandridge s Halle Berry (1999), Crossroads s Britney Spears (2002), Deník princezny 2: Královské povinnosti ve které spolupracovala s hvězdou Julie Andrews (2004).

V současnosti pracuje Shonda Rhimes na seriálu Chirurgové a jeho volném pokračování Private Practice.

Osobní nástroje