Vítejte na stránce o televizních seriálech!

Robin Hood

Z Serial

Přejít na: navigace, hledání
Michael Praed
jako Robin Hood
Michael Praed
jako Robin Hood

Robin Hood (v anglickém originále Robin of Sherwood) je britský televizní seriál z roku 1986. Hlavního hrdinu Robina Hooda hrál až do posledního dílu druhé série Michael Praed, pak se obsazení změnilo a nahradil ho Jason Connery.

Na českém území odvysílala Československá televize v pořadu pro děti a mládež Vega.

Odkaz: Epizody 1. série

Obsah

Historické pozadí

Seriál se odehrává ve 12. století v Británii. Od bitvy u Hastingsu (r. 1066) vládnou zemi Normané. Král Richard Lví Srdce se zúčastní křižáckých tažení v Palestině a zemi spravuje jeho bratr Jan spolu s normanskými pány. Původní angličtí obyvatelé se proti pánům občas bouří, ale proti vojákům nemají mnoho šancí. Porážkou jedné saské vzpoury v Nottinghamu začíná děj seriálu.

Postavy

Robin

Zbojník, který žije v lese Sherwood, hlavní postava seriálu. V prvním díle se z obyčejného muže stane vyvoleným, aby pomáhal lidem a bojoval proti bezpráví. Na hlavě nosí kápi (angl. hood), od toho jméno Robin in a hood nebo Hooded man, postupně zkráceno na Robin Hood.


Marion

Dcera anglického rytíře, který zemřel v Palestině. Schovanka opata Huga a jeho bratra šerifa z Nottinghamu. Miluje Robina Hooda, od 2. dílu s ním žije v sherwoodském lese. Původně měla být jeptiškou, ale z kláštera utekla, aby se mohla spustit s Robinem ;) (utekla před baronem de Beleme, který ji pod záminkou svatby chtěl na obřad vyzývání ďábla)

Hraje ji Judi Trott.


Gisbern

Sir Guy z Gisbernu, padouch a zlák, masakruje všechny hodné. Velitel vojáků, kteří slouží šerifovi z Nottinghamu, v soubojích s Robinem ze sebe většinou udělá hlupáka.

Hraje ho Robert Addie.


Šerif z Nottinghamu

Další padouch, morálně prohnilý, zajímají ho jen peníze, vybírání daní a trestání poddaných.

Hraje ho Nickolas Grace.


Opat Hugo

Bratr šerifa, stará se jen o rozšiřování církevního majetku.

Hraje ho Philip Jackson.


Much, Malý John, Will Scarlet, Nasir, bratr Tuck

Hlavní členové Robinovy družiny

Epizody

Epizody 1. série

Osobní nástroje