Vítejte na stránce o televizních seriálech!

Meredith

Z Serial

Přejít na: navigace, hledání
Televizní seriál Chirurgové
Epizody a titulky: 1. série, 2. série, 3. série, 4. série, 5. série, 6. série, 7. série, 8. série
Hlavní postavy: Meredith, Cristina, Izzie, Alex, George
Vedlejší postavy: Derek, Preston, Miranda, Richard, Addison, Denny, Finn, Mark, Callie, Lexie, Erica, Owen, Arizona, Teddy, April, Avery

Meredith (celým jménem Dr. Meredith Greyová) je hlavní postava seriálu Chirurgové. Hraje ji herečka Ellen Pompeo, v českém znění Kamila Špráchalová.

Meredith je dcerou chirugické legendy Ellis Greyové. Matka ale trpí pokročilým stadiem Alzheimerovy choroby a žije v sanatoriu, což Meredith drží v tajnosti. Meredith žije v matčině domě, později spolu s Izzie a Georgem, dalšími stážisty v nemocnici Seattle Grace. Přátelí se nejvíce s Cristinou. Hned od 1.dílu 1.série začíná její vztah se svým nadřízeným, neurochirurgem Derekem Shepherdem. Tento vztah v různých obměnách sledujeme ve všech sériích. I když je Derek její osudová láska, kratší známost si prožije i s jinými muži, například s pohledným veterinářem Finnem a šanci dostane i zamilovaný George. Na začátku seriálu je Meredith hlavní hrdinka, později dostanou více prostoru i další kolegové. Poznáme i její rodinu, hlavně nevlastní sestru Lexie, která také začne pracovat v nemocnici Seattle Grace.

Galerie fotek

Osobní nástroje