Vítejte na stránce o televizních seriálech!

Lexie

Z Serial

Přejít na: navigace, hledání
Televizní seriál Chirurgové
Epizody a titulky: 1. série, 2. série, 3. série, 4. série, 5. série, 6. série, 7. série, 8. série
Hlavní postavy: Meredith, Cristina, Izzie, Alex, George
Vedlejší postavy: Derek, Preston, Miranda, Richard, Addison, Denny, Finn, Mark, Callie, Lexie, Erica, Owen, Arizona, Teddy, April, Avery

Lexie je postava seriálu Chirurgové, vystupuje pod jménem Lexie Grey, celým jménem Alexandra Caroline Grey, hraje ji Chyler Leigh, v českém znění Andrea Elsnerová. Lexie je nevlastní sestra Meredith.

Lexie Greyová se kvůli otci přestěhuje do Seattlu a nastoupí do nemocnice Seattle Grace ve 4.sérii jako stážistka. To už hlavní hrdinové postoupili v nemocniční hierarchii a sami školí nové stážisty. Lexie se dostane do týmu ke Cristině, od které si pro svou fotografickou paměť vyslouží přezdívku Lexipedie, pro ostatní lékaře je to Malá Greyová. Meredith svou nevlastní sestru Lexie do té doby vůbec neznala a zpočátku je jejich vztah ze strany Meredith odtažitý až nepřátelský, později ale k sobě najdou cestu. Lexie je během svojí stáže zamilovaná do George, ale ten ji bere jen jako kamarádku. Zažije občasný vztah s Alexem, potom trvalejší s Markem, který ji miluje, ale jejich vztah nevydrží (definitivní rozchod nastane, když v 7.sérii Callie s Markem otěhotní). Nakonec prožije komplikovaný vztah s kolegou Jacksonem Averym. V závěru 8.série se s Lexie bohužel rozloučíme.

Galerie fotek

Osobní nástroje