Vítejte na stránce o televizních seriálech!

Derek

Z Serial

Přejít na: navigace, hledání
Televizní seriál Chirurgové
Epizody a titulky: 1. série, 2. série, 3. série, 4. série, 5. série, 6. série, 7. série, 8. série
Hlavní postavy: Meredith, Cristina, Izzie, Alex, George
Vedlejší postavy: Derek, Preston, Miranda, Richard, Addison, Denny, Finn, Mark, Callie, Lexie, Erica, Owen, Arizona, Teddy, April, Avery

Derek je postava amerického seriálu Chirurgové, vystupuje pod jménem Derek Shepherd, celým jménem je Derek Christopher Shepherd, hraje ho Patrick Dempsey, v českém znění Zdeněk Mahdal.

Derek Shepherd přichází do nemocnice Seattle Grace v 1.sérii jako specialista neurochirurg z New Yorku, kde zanechal svoji manželku i svoji lékařskou praxi. Hned v 1.dílu se sbližuje se stážistkou a hlavní hrdinkou Meredith, která až pozdě zjišťuje, že neznámý, se kterým strávila noc, je její nový šéf. Jejich vztah sledujeme v průběhu celého seriálu - nejprve romantické sbližování (Derek si vyslouží v nemocnici přezdívku MacVysněný), pak volbu mezi Meredith a Derekovou manželkou Addison, rozcházení a scházení se s Meredith, vztah se sálovou sestrou Rose a nakonec manželství s Meredith =). V nemocnici to dotáhne na šéfa chirurgie, když vystřídá indisponovaného Richarda Webbera, ale nezůstane jím dlouho. V dramatickém závěru 6.série mu půjde o život, naštěstí je nablízku Cristina, která ho zachrání.

Galerie fotek

Osobní nástroje