Vítejte na stránce o televizních seriálech!

Chirurgové - postavy

Z Serial

Přejít na: navigace, hledání
Televizní seriál Chirurgové
Epizody a titulky: 1. série, 2. série, 3. série, 4. série, 5. série, 6. série, 7. série, 8. série
Hlavní postavy: Meredith, Cristina, Izzie, Alex, George
Vedlejší postavy: Derek, Preston, Miranda, Richard, Addison, Denny, Finn, Mark, Callie, Lexie, Erica, Owen, Arizona, Teddy, April, Avery

Zde jsou "Další postavy" seriálu Chirurgové. Hlavní postavy a vedlejší postavy jsou na stránce Chirurgové - Hlavní postavy a Chirurgové - Vedlejší postavy.

Obsah

Ellis

Kate Burton jako Ellis Grey

Ellis Grey je matka Meredith, hraje ji herečka Kate Burton a výjimečně Sarah Paulson (ve vzpomínce z roku 1982).

Ellis byla kdysi skvělý a všemi uznávaný chirurg v nemocnici Seattle Grace, spolupracovala s Richardem Webberem, měla s ním poměr a opustila kvůli němu svého manžela Thatchera, otce Meredith. Hned na začátku seriálu se ale dozvídáme, že je v pokročilém stádiu Alzheimerovy choroby a nepoznává ani Meredith, která její nemoc přede všemi drží v tajnosti. V sanatoriu Ellis chodí navštěvovat kromě Meredith i Richard a z jeho návštěv Meredith pozná, že to byl on, kdo kdysi rozbil vztah jejích rodičů. V 2. sérii je na tom Ellis už tak špatně, že musí být hospitalizována v Seattle Grace a nakonec umírá.


Thatcher

Jeff Perry jako Thatcher Grey

Thatcher Grey je otec Meredith a Lexie, hraje ho herec Jeff Perry.

Thatcher byl ženatý s Ellis, matkou Meredith, po dobu 7 let, rozvedli se poté, co měla poměr s Richardem Webberem. Pak se oženil se svou druhou manželkou Susan, se kterou měl dcery Lexie a Molly. Těhotnou Molly přivezou do Seattle Grace, aby tu porodila, a při té příležitosti se Meredith po mnoha letech setkává se svým otcem. Nechce ho ale vidět a vyhýbá se mu, není už pro ni rodina, obviňuje ho, že v minulosti více nebojoval a odešel od nich. Po smrti Ellis se Thatcherova žena Susan s Meredith sblíží a snaží se jí nahradit matku. Bohužel Susan jednou přijde do Seattle Grace s banální škytavkou, vyskytnou se u ní komplikace a Susan v nemocnici zemře. Thatcher Meredith obviní ze smrti Susan a nedovolí jí zúčastnit se Susanina pohřbu. Po smrti manželky se z Thatchera stane těžký alkoholik a dcera Lexie se musí vzdát lékařské kariéry v Massachusetts a vrátit se do Seattlu, aby se o něj starala. Alkohol zničil Thatcherovi játra a Meredith i přes jejich komplikovaný vztah souhlasí, že podstoupí transplantaci a bude jeho dárcem.


Reed

Nora Zehetner
jako Reed Adamson

Dr. Reed Adamson je chirurg, hraje ji herečka Nora Zehetner.

V 6. sérii dochází ke sloučení nemocnic Seattle Grace a Mercy West. Přicházejí noví doktoři, mezi nimi Reed a její přátelé Percy a April. V seriálu ale dlouho nezůstane, v dramatickém závěru 6. série umírá.


Percy

Robert Baker
jako Charles Percy

Dr. Charles Percy, hraje ho herec Robert Baker.

Percy přišel v 6. sérii z Mercy West Hospital a hned na počátku se dostal do konfliktu s Izzie. Na konci 6. série ho postřelí a přestože je nablízku Miranda, která se ho snaží všemožně zachránit, Percy jí zemře v náručí.


Olivie

Sarah Utterback sestra Olivie

Sestra Olivia Harper, hraje ji herečka Sarah Utterback.

Olivie je sestra na chirurgii, která se objevuje hlavně v 1. sérii, později už spíše sporadicky. George, který jednostranně miluje Meredith, se s Olivií vyspí a nakazí se od ní syfilitidou. Zjistí, že nákaza pochází od Alexe a popere se s ním. V dalších dílech a sériích se Olivie jen mihne, třeba když Alex s Olivií podvede Izzie nebo když se Olivie zapojí do hromadné stávky sester. V 6. sérii je při hromadném propouštění vyhozena z nemocnice.


Rose

Lauren Stamile sestra Rose

Sestra Rose, hraje ji herečka Lauren Stamile.

Rose je sálová sestra na chirurgii, hraje ve 4. sérii. Ve 4. sérii má vztah Dereka a Meredith vážné trhliny a Derek začne nový vztah se sálovou sestrou Rose. Rose narozdíl od Meredith ví, co v životě chce, a Derek už je z problémového vztahu s Meredith unavený. Meredith dělá, že jí nový vztah nevadí, že se nadobro rozešli, ale skutečnost je jiná. Pomůže jí to ale uvědomit si, že Dereka opravdu chce a že se musí změnit. Derek na začátku Rose slíbí, že s Meredith je všechno uzavřené a vyřešené, s Rose se vyspí a jejich poměrně šťastný vztah trvá celou 4. sérii. V posledním dílu mu ale Meredith řekne, že se změnila a že je připravená na dospělý vztah (dům, děti) s ním. Derek odchází, aby vztah s Rose ukončil. Rose to těžce nese a během jedné operace (v úvodu 5. série) Dereka řízne skalpelem do ruky. Derek jí vytkne neprofesionalitu a požádá ji, aby se nechala přeložit na jiné oddělení. Víc se Rose v seriálu neukáže.


Sadie

Melissa George jako stážistka Sadie Harris

Stážistka Sadie, hraje ji herečka Melissa George.

Po odchodu Ericy ze seriálu producenti potřebovali novou partnerku pro Callie. V Seattle Grace se v 5. sérii objeví nová stážistka Sadie, za studentských dob nejlepší přítelkyně Meredith. Sadie chce na jejich přátelství navázat, ale roli nejlepší přítelkyně už zaujímá Cristina, takže mezi nimi občas dochází ke střetům. Sadie je lehce bláznivá a naplno se to projeví v 9. dílu, kdy vyprovokuje ostatní stážisty, aby jí tajně operovali. Nezkušeným nováčkům se ale operace vymkne z ruky a Sadii jde o život. Celkově je postava Sadie zvláštní a příliš nevychází ani prvotní záměr s Callie. Sadie sice s Callie flirtuje, ale na scéně se objevuje pediatrička Arizona, která se pro Callie ukáže jako lepší volba. V 15. dílu nakonec Sadie seriál opustí.


Joe

Steven W. Bailey jako barman Joe

Barman Joe, hraje ho herec Steven W. Bailey.

Joe vlastní Emerald City Bar, který je naproti nemocnici Seattle Grace, takže doktoři tam často chodí. Většinou se v seriálu jen mihne, jen v několika epizodách ho vidíme více, jako když musí na operaci mozku, nebo se zúčastní Izziiny oslavy díkůvzdání a nebo pánské jízdy s doktory do hor.

Osobní nástroje