Vítejte na stránce o televizních seriálech!

Chirurgové - 1. série

Z Serial

Přejít na: navigace, hledání
Televizní seriál Chirurgové
Epizody a titulky: 1. série, 2. série, 3. série, 4. série, 5. série, 6. série, 7. série, 8. série

Díly 1. série: 1. První služba, 2. První řez je nejhlubší, 3. Vyhrát bitvu, prohrát válku, 4. Území nikoho, 5. Anatomie zodpovědnosti, 6. Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek, 7. Bolest a my, 8. Zachraň mě, 9. Kdo komu co nalhává?

Hlavní postavy: Meredith, Cristina, Izzie, Alex, George
Vedlejší postavy: Derek, Preston, Miranda, Richard, Addison, Denny, Finn, Mark, Callie, Lexie, Erica, Owen, Arizona, Teddy, April, Avery

Pro první sérii seriálu Chirurgové se původně počítalo se 14 epizodami, ale producent ji zkrátil na 9 epizod. Zbylé díly přesunuli do 2. série.

Děj

1. série začíná příchodem nových chirurgických stážistů do nemocnice Seattle Grace. Sledujeme mladé doktory Meredith, Cristinu, George, Izzie a Alexe během prvních dnů a týdnů jejich náročné stáže pod vedením velmi přísné Mirandy Bailyové. Seriál je hodně o vztazích a soukromých problémech doktorů: Meredith chodí se svým šéfem, neurochirurgem Derekem Shepherdem, a tají alzheimerovu chorobu své matky, bývalé lékařky Ellis Greyové, která je mezi chirurgy legendou. Cristina je chladná a cynická, ale i ona má vztah se šéfem, kardiochirurgem Prestonem Burkem. Izzie se citově váže na pacienty a snaží se přenést se přes svoji minulost, kdy si vydělávala jako modelka spodního prádla. George má problémy zvládnout náročnou chirurgickou stáž a navíc se beznadějně zamiluje do Meredith. Alex se projevuje jako velmi arogantní a povrchní člověk, kterého všichni ostatní nesnášejí. Derek a Preston spolu soupeří o pozici nejlepšího chirurga a na všechno dohlíží šéf chirurgie Richard Webber. Série končí překvapivým příjezdem Derekovy manželky Addison a jejím setkáním s Meredith.

Seznam epizod

Seznam epizod 1. série seriálu Chirurgové, všechny díly obsahují titulky

  1. První služba – A Hard Day's Night
  2. První řez je nejhlubší – The First Cut Is the Deepest
  3. Vyhrát bitvu, prohrát válku – Winning a Battle, Losing the War
  4. Území nikoho – No Man's Land
  5. Anatomie zodpovědnosti – Shake Your Groove Thing
  6. Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek – If Tomorrow Never Comes
  7. Bolest a my – The Self-Destruct Button
  8. Zachraň mě – Save Me
  9. Kdo komu co nalhává? – Who's Zoomin' Who?
Osobní nástroje